Як зрозуміти, що діамант не є фіанітом

 
Винайдений у СРСР фіаніт - ефектна імітація дорогоцінного діаманта. Якщо покласти поруч фіаніт та діамант різниці не видно. Діамантами називають алмази, що пройшли ограновування. Промені світла, проходячи, крізь 57 граней, гарно заломлюються. Камінь сяє та блищить. Алмази – найміцніші самоцвіти, їх неможливо подряпати навіть за сильного зусилля. 1 карат ограненого алмазу коштує від 19 тисяч доларів. На ціну впливає прозорість, чистота. Вчені, коли створювали фіаніти, найменше думали про ювелірну справу. Вони робили кристал для використання у лазерах.
 
картинка  фіаніт і діамант у чому різниця
 

Як зрозуміти, що діамантова прикраса справжня, не звертаючись до фахівця?

 
Давайте розберемося, чи можна відрізнити діамант від фіаніту?
У штучного камінця насамперед більше граней. Є прості способи, які допомагають знайти відмінності, не виходячи із дому.
1. Як мовилося раніше, алмаз неможливо пошкодити гострим предметом. Подряпини та потертості можуть бути тільки на фіанітових гранях. Провівши алмазом по скляній поверхні, можна бачити слід від каменю, а самоцвіт у своїй залишиться цілим. Тому алмази застосовують для різання скла.
2. Через фіаніт промені сонця проходять вільно. Діамантова поверхня не пропускає світло.
3. Намагаючись зігріти діамант у руці, ви втратите час. Фіаніт, навпаки, потеплішає.
4. Відмінність фіаніту від діаманта в кільці, сережках не складно побачити. Подихайте на поверхню прикраси. Подібно протестуйте всю коробочку з коштовностями. На діаманті пара не буде, фіаніт запітніє.
5. Уважного погляду буде достатньо, щоб побачити, що діамантові грані набагато гостріші за фіанітні. Діамант – природний мінерал. У природних умовах не з'являються камені з рівними краями.
6. Прикраси з фіанітами не переносять хімічних миючих засобів, вони швидко тьмяніють, втрачають свою красу. Діамантовим браслетам, сережкам не страшні жодні препарати.
7. Покладіть на сонце фіаніт і діаманти відмінності будуть очевидні. Огранований алмаз заграє в променях світла, переливаючись усіма кольорами веселки, фіаніт просто блищатиме.
8. Фіанітова поверхня роздвоює сонячні потоки світла. Це видно під сильною лупою. Промені, відбиті від діамантових гарнів, не двояться.
9. Втопіть прикрасу у склянці із прозорою водою. Діамант зникне. Фіаніт засяє. Цим способом розрізняють лише прозорі, безбарвні мінерали самоцвіти. Діаманти певного відтінку, виділятимуться.
10. Цікаво, як визначити діамант від фіаніту? Намажте грань олією соняшника чи оливи й притисніть до рівного скла. Натуральний самоцвіт діамант утримається, а фіаніт відвалиться.
 
Є незвичайний експеримент із використанням жиру. На самоцвітну грань крапають краплю тваринного жиру. На алмазі вона залишиться цілою. На фіанітовій поверхні розповзеться.
Вартість діамантових прикрас якого сягає мільйона доларів. Фіанітові вироби – красива, недорога копія, вміла імітація.
 
Але не завжди відмінності діаманта та фіаніту такі очевидні. Буває, що зусилля виявляються марними, і пізнати істину можна лише, використовуючи високоточне обладнання. Досвідчений ювелір допоможе в цьому випадку дізнатися про справжню природу самоцвіту, назвати його ціну.
 
Ціна цих двох камінчиків дуже сильно відрізняється. Наприклад, каблучка, вагою 3 грами з діамантом в 1 карат коштує близько 7 тисяч доларів. Подібна прикраса з фіанітом обійдеться приблизно 75 $, так ви оплачуєте тільки вартість дорогоцінного металу. Елітний алмаз огранований в 1 карат кращого огранювання, високої якості коштує не менше 20 000 доларів.
 
Фіаніт - ідеальна діамантова імітація, але він не вартий таких грошей. Тому, будьте уважні, купуйте прикраси з діамантами лише у перевірених місцях.
 
В інтернет-магазині SilverLand ви можете купити чудові прикраси із золота, срібла з чудовими каміннями за вигідними цінами. Заходьте в каталог нашого магазину та отримайте задоволення від великого вибору. Поділіться інформацією зі своїми друзями у соціальних мережах.