Чому темніє біжутерія

 
Ну, що вдієш, такі ми жінки, як сороки, любимо все те, що блищить і сяє, а ще любимо бути яскравими, неповторними, оригінальними.
 
Не завжди є можливість мати в достатку прикраси із благородних металів - золота, срібла, платини. І в таких випадках завжди на допомогу жінці будь-якого віку приходить біжутерія.
Не дорога, але якісна біжутерія здатна замінити ювелірні вироби, а часом тільки вона здатна додати необхідні нотки в образ, що створюється. Ось і поповнюється колекція щорічно різними прикрасами – до улюбленої сукні, чорної водолазки, нової сорочки або укорочених штанів. І раптом зауважуємо, що, давненько не використовувана, біжутерія почорніла.
 
Чому потемніла біжутерія – питання, яке хвилює багатьох, яке ми намагатимемося дати повну відповідь.
У всьому винні окислювально-відновні реакції, які протікають навколо нас незмінно та постійно. Навіть благородні метали, які славляться своєю індиферентністю, вимагають дбайливого відношення, оскільки світло, вода, піт, бруд погано позначаються на їхньому зовнішньому вигляді. Тим більше негативний вплив навколишнього середовища схильний до біжутерії.
 
Сплави металів, навіть найякісніші, з яких роблять улюблені нами прикраси, поступово окислюються при зіткненні з повітрям, водою. На яскравому світлі ці реакції протікають ще швидше. З часом, а деякі вироби дуже швидко, біжутерія чорніє, втрачає початкові яскравість та блиск.
Окислення біжутерії проявляється у появі на поверхні виробу негарних плям від рудуватих до дуже темних. Тьмяніють декоративні вставки з міді, пластмаси, сплавів з напиленням. Особливо агресивна щодо цього побутова хімія, парфумерія. Тому при домашніх роботах необхідно знімати прикраси, а при виході вдягати їх після того, як ви одяглися та нанесли парфум.
 
Світлина чому бижутерія темніе чорніе
 
Ті самі процеси окислення винні в тому, чому біжутерія темніє на тілі. У когось виріб втрачає свій вишуканий вигляд повільно, а у когось значно швидше. У кожного з нас свій організм, він унікальний, унікальний у нас і склад поту та його кількість. Хтось практично не потіє і тоді його прикраса майже не піддається додатковому окисленню. І, навпаки, при рясному потовиділенні вплив агресивного середовища на біжутерію багаторазово зростає, і вона швидко втрачає свою красу, блиск та яскравість.
У таких випадках допомогти зберегти початковий вид біжутерії допоможе регулярний догляд, чищення в мильному розчині та ретельне висушування та полірування м'якою тканиною.
 
Чому темніє біжутерія під золото – одне з найчастіших питань, що хвилює милих дам. Це також взаємодія з навколишнім середовищем, механічне тертя, адже навіть, покрита справжнім золотом, фурнітура згодом піддається окисленню. Особливо погано діє на неї хлорована та морська вода. Тому, купаючись у морі, розлучайтеся на цей час з улюбленими аксесуарами.
 
У нас ви знайдете окремі статті про те, як правильно чистити та зберігати свою біжутерію. Доглядайте за улюбленими прикрасами, і вони віддячать вам своєю чарівною властивістю – яскравим перетворенням!
 
Прагнення краси викликає лише позитивні емоції, біжутерія – одна з небагатьох ніш, яка повністю заповнена лише позитивом. Своєрідність, неповторність, яскравість та доступність – ось характеристики модної та популярної скромниці біжутерії.
 

 

Рекомендуємо також прочитати:

Яка біжутерія в моді

Види плетіння ланцюгів

Як перевірити золото в домашніх умовах

Чорнене срібло

Як правильно носити довгі сережки

Як зберігати ювелірні прикраси в домашніх умовах

Що таке родоване срібло

Проби золота в ювелірних виробах

Якого кольору буває золото

Яка різниця між фіанітом і діамантом

Як уникнути потемніння срібніх прикрас

Характер жінки і прикраси

Чистка срібла в домашніх умовах

Як зберігати біжутерію вдома