Види дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння в ювелірних виробах
 

Досконалості сучасних ювелірних виробів немає меж. Вони прекрасні. Але як би не підкорювали своїм блиском золото, платина чи срібло, з виблиском граней самоцвітів їм не зрівнятися.
Будь-який, навіть напівдорогоцінний, камінь змінює вигляд ювелірного виробу, його енергетику, додаючи прикрасі тільки унікальності, оскільки кожен камінь неповторний.

 

Скільки ж всього видів дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння використовується в ювелірній промисловості, які найбільш популярні, а які незаслужено перебувають у тіні. Спробуємо розібратися.

 

Камені - це мінерали, які утворені самою природою, але не всі вони коштовні. Навіть простий камінь – це природний камінь. Але всі мінерали прийнято оцінювати за певними характеристиками: найціннішою властивістю прийнято вважати прозорість або чистоту каменю, винятком тут служить бурштин, що має органічну природу – смолу, що скам'яніла, часто з вкрапленнями інших частинок і навіть комах.

 

Далі оцінюється твердість, крихкість, колір, краса, рідкість, блиск та інше. До дорогоцінного каміння прийнято відносити ті, які мають високі оцінки за трьома критеріями:

- довговічність
- рідкість
- краса

 

Як правило, це каміння, створене самою природою, участь людини тут зводиться лише до ограновування, тобто надання саме тієї форми, яка відкриє красу каменю у всьому її блиску.
 

Види дорогоцінного каміння з фото та описом

 

Класифікувати каміння пробували багато вчених та ювелірів, існує багато класифікацій, що носять імена своїх укладачів, але всіх їх поєднує одне – перше місце віддано алмазу.

 

малюнок види дорогоцінного каміння алмаз діамант в ювелірних виробах

Алмаз (діамант після обробки) – унікальний за своєю твердістю мінерал, що одночасно має тендітну структуру. Його граням характерний особливий блиск, чистота, прозорість. Найчастіше зустрічаються безбарвні алмази, але й каменю властивий колір. Жовті, червоні, блакитні та навіть чорні – вони мають нечувану ціну і відомі проти, маючи кожен своє ім'я. Купити своїй дамі ювелірний виріб із діамантом – означає назавжди підкорити її серце.

 

картина види дорогоцінного каміння смарагд і рубін в ювелірних виробах

Рубін – відомий нам як корунд насиченого червоного, практично малинового кольору. Гарний камінь, що має твердість трохи нижче, ніж в алмазу. Так само довговічний та красивий. Мати таку прикрасу у своїй колекції дуже престижно.
Смарагд - особливий камінь, який за своєю цінністю може перевищувати вартість алмазу. Прозорий, насиченого зеленого кольору мінерал берилової групи, рідкісний, красивий і може стати оберегом своєму власнику. У Колумбії зустрічаються смарагди із блакитним відтінком.

 

Сапфір - він входить у четвірку найцінніших самоцвітів, найбільш відомий нам, як мінерал синього кольору. Але може мати будь-які відтінки, крім червоного. Завдяки своїй твердості успішно використовується в ювелірній промисловості, а благородний колір та чистота робить його фаворитом у полководців та королівських осіб.

картина види дорогоцінного каміння сапфір і перли в ювелірних виробах

Перли (природні) - мають свою класифікацію, так його поділяють на річковий, дрібніший, що має форму зернят, і морський - кругла перламутрова форма яких просто зачаровує своєю красою. Біогенна природа перлів виділяє їх у групі дорогоцінного каміння, але робить його менш цінним і розкішним.

Це не всі дорогоцінні камені, які використовують, створюючи шикарні ювелірні прикраси, але найбільш відомі та популярні.

 

Камені напівдорогоцінні опис та вид на фото


До напівдорогоцінного каміння прийнято відносити групу мінералів, які найчастіше зустрічаються, мають нижчу ціну. Їх ще називають ювелірним камінням, оскільки завдяки своїй більшій доступності, але не меншій красі, майстри ювеліри широко використовують їх у своїх творах.

 

Аметист – різновид кварцу, тільки найбільш цінний, красивий і дорогий, він займає проміжне місце між дорогоцінним і напівдорогоцінним камінням, тому що деякі класифікації відносять його до дорогоцінного. Йому приписують чистоту, смирення та любов.
Камінь, який досі віддають перевагу священнослужителям, застосовуючи їх у церковних прикрасах. Ювеліри люблять його за незвичайний фіолетовий колір, грані каменю змінюють свій відтінок від світлого до насиченого темного.

картинка види напівдорогоцінного каміння хризоліт і аметист в ювелірних виробах

 

Хризоліт – або вечірній смарагд, має золотисто-зелене забарвлення, що набуває темнішого відтінку до вечора. Він входить до групи нечисленних каменів, які створюють чудове поєднання із золотом та діамантом.

 

Гранат – гранатові зернятка зустрічаються у багатьох місцях Землі, але це робить його менш красивим і популярним. Він трохи поступається рубіну, тільки твердості, а колірна гама бажає тільки позаздрити - від червоного до зеленого, прозорого, що робить його бажаним гостем у будь-якій ювелірній майстерні. Це покровитель вагітних, мандрівників, воїнів.

 

картина види напівдорогоцінного каміння гранат і топаз в ювелірних виробах

Топаз - яскраво-блакитне, рожеве та синє каміння, яке, мабуть, є найбільш популярним у ювелірних виробах. І справа не тільки в красі, кольорі чи чистоті каменю, йому приписують і певні магічні та лікувальні властивості. Зберегти сім'ю, захистити від брехні, вирішити проблеми із психікою – далеко не все, що може цей цікавий камінь.

Турмалін - його відрізняє здатність випускати мікроструми, що широко застосовується в медицині. Унікальна краса кристалів змушує ювелірів створювати справжні шедеври. Різна колірна гама, прозорість робить ювелірні вироби із турмаліном неповторними. Особливо цінуються поліхромні камені, ціна такого виробу підвищується у кілька разів.

 

картинка види напівдорогоцінного каміння турмалін в ювелірних виробах

Опал – за легендою – це сльози Зевса, що впали Землю. Понад 140 видів цих чарівних каменів зір відомі людям. Це каміння, яке старіє від неуваги, і зберігає свою красу при постійному використанні. Властивість опалесцювати, видавати райдужні відблиски перетворює навіть прості ювелірні вироби на незвичайну красу, прикраси.

 

картина види напівдорогоцінного каміння опал і кварц в ювелірних виробах

Кварц – мінерал, що широко видобувається, поширений він і в Україні. Найчастіше зустрічається прозорий кварц, рідше із домішками. За твердістю зовсім небагато поступається алмазу, а за красою змагається з іншими напівдорогоцінним камінням. Багатьом відомий гірський кришталь, не менш знаменитий «волосатик» - кварц із жовтими смужками, моріон, як блискуче чорне вугілля, чудово виглядає у сріблі.

 

Ми розповіли вам про деякі, найбільш популярні види дорогоцінного і напівдорогоцінного каміння з фото і назвами, це далеко не повна колекція самоцвітів, що застосовуються ювелірами.

 

Інтернет-магазин Сільверленд намагається розмістити у своєму каталозі найбільш широку лінійку прикрас з камінням, щоб кожен бажаючий міг знайти для себе найкрасивіший ювелірний виріб.

 

Рекомендуємо також прочитати:

Види огранок діамантів та інших дорогоцінних каменів

Види кріплення каменів в ювелірних виробах

Про історії ювелірних прикрас

Цирконій або фіаніт що краще?

Види кріплення срібних сережок на вухах

Проби золота в ювелірних виробах

Які самоцвіти підходять різним зодіакальним знакам?

Яка різниця між фіанітом і діамантом

Якого кольору буває золото

Що таке родоване срібло

Як вибрати сережки з діамантами правильно

Особливі відзнаки обручки від кільця для заручин

Як зберігати ювелірні прикраси в домашніх умовах

Що таке перли бароко

Чорнене срібло

Як перевірити золото в домашніх умовах

Яке срібло краще